Kuchyně je prostorem, který nesnese jen tak nějaký povrch. Podlaha často bývá mokrá, měla by zvládnout i větší zátěž a měla by být oděruodolná. Tyto předpoklady přispívají ve prospěch vinylových podlah.

Vinylové podlahy jsou voděodolné

Právě voděodolnost je pro podlahu v kuchyni velmi nezbytným předpokladem. V kuchyni se zkrátka různým pokapaným plochám a nejrůznějším skvrnám nevyhneme. Vinylová podlaha tyto nástrahy pohodlně zvládne a nebude jí vadit ani častější a intenzivnější čištění. Vinylové podlahy jsou v nabídce v lepené nebo zámkové podobě. Většinou bývá v případě kuchyně více doporučována lepená podlaha, protože nevznikají větší spáry, kam by mohla případně zatéci voda.

Vinylové podlahy jsou odolné na provoz

Vinylové podlahy jsou vyrobené z odolného vinylu, proto zvládá i běžný provoz v kuchyni. Drobné spadlé předměty proto nenapáchají žádnou škodu. Pokud se rozhodnete přemístit nábytek, nezůstanou na povrchu rýhy či skrábance. Podlahu nepoškodí ani drápky domácích mazlíčků. Dalším prospěšným hlediskem je příjemný pocit tepla, který v tomto prostoru oceníte. Vinyl je velmi příjemný a měkký a pokud by vám nestačila jeho hřejivost, můžete pod tento typ podlahy použít i podlahové topení.

Bohatá nabídka

Vinylová podlaha může mít různou podobu. Ať už jako imitace dřeva či kamene, nebo může vypadat jako keramická dlažba. V každém provedení nabízí vinylová podlaha ještě řadu dalších dekorů (jedinečných i nadčasových), takže si mezi nimi skutečně vyberete. S vhodnou podlahou budete rádi trávit čas v kuchyni nejen vařením, ale i mytím nádobí, posezením u čaje nebo kávy, při jídle a díky jejím vlastnostem oceníte kvalitu.
Pokud budete potřebovat poradit s výběrem a pokládkou vinylové podlahy, obraťte se na naše specialisty.