Roky jste pracovali na tom, abyste ze svého domu vytvořili domov.

Vzpomínáte si na radost z výběru barvy stěn ve vaší ložnici, koupě nábytku vyvolávajícího závist či instalace nádherného lustru, který vaší jídelně dodal zvláštní kouzlo?

I když se o svůj domov pečlivě staráte, vše jednoduše nevypadá tak báječně, jako když jste se poprvé nastěhovali. Víte, že váš domov potřebuje jistou inovaci a chcete začít s proměnnou vašich podlah?

Hodně jste se toho dočetli o různých možnostech vhodných pro vás a máte jednu zásadní otázku:

Co je vinylová podlaha a proč se v posledních letech stala tak oblíbenou?

Možná se chystáte nabídnout svůj domov na trhu a chcete se dozvědět o nejúčinnějších způsobech, jak zvýšit jeho hodnotu.

Nebo se snad vaše rodina nedávno rozrostla a poohlížíte se po podlaze, která by byla o něco odolnější.

Bez ohledu na důvod, proč zvažujete nové řešení podlahy, zde naleznete odpovědi na své otázky. Seznámíme vás s výhodami vinylových podlah, způsobem jejich údržby a mnoha dalšími praktickými informacemi.

Co jsou vinylové podlahy?

Než probereme hlavní výhody vinylových podlah, měli bychom si ujasnit jejich definici.

Co je vlastně vinylová podlaha?

Vinyl představuje druh podlahy vyrobené ze syntetických materiálů, jako jsou skleněná vlákna, PVC vinyl a změkčovadla. Tato podlaha je obzvláště bytelná, neboť se skládá z několika vrstev se silným jádrem, čímž zajišťuje pohodlnou chůzi.

Vinylové podlahy vynikají zejména svou odolností vůči vlhkosti. Mnoho majitelů domů nesprávně zaměňuje vinylové a laminátové podlahy, pravdou však je, že se jedná o zcela odlišné typy krytin.

Ačkoli jsou laminátové podlahy oblíbeným řešením již řadu let, nástup luxusních vinylových podlah zcela změnil způsob, jakým zákazníci laminátové podlahy hodnotí v porovnání s těmi vinylovými.

Moderní vinylová podlaha je tlustší než tomu bývalo v minulosti, což znamená, že je nejen odolná vůči vodě, je prakticky zcela vodotěsná. Tloušťka vinylové podlahy bývá obvykle až 5 mm .

Na rozdíl od laminátové podlahy nabízí vinylová podlaha také významnou všestrannost. Vinylová podlaha je vhodná do kuchyně, předsíně, koupelny, obývacího pokoje i jídelny, dokonce i do vaší ložnice.

Vinylová podlaha - ložnice

Moderní vinylové podlahy navíc vypadají téměř stejně jako dřevo, keramika, dlaždice či kámen – jsou dodávány v mnoha variantách textur a odstínů, takže se při výběru designu nebudete nikdy cítit omezeni.

Nyní, když jsme se seznámili s nejpodstatnějšími informacemi ohledně základních variant vinylových podlah, můžeme se podívat na jednotlivé typy.

Hlavní typy vinylových podlah

Když mluvíme o typech moderních vinylových podlah, nemáme na mysli vzhled nebo strukturu samotné podlahy.

Namísto toho rozlišujeme způsob, jakým je vinylová podlaha instalována ve vaší domácnosti.

Budete si moci vybrat mezi dvěma hlavními typy: vinylové podlahy v plátech nebo dílcích. Pokud hledáte podlahu, která imituje vzhled keramických dlaždic nebo dřevěných lamel, bude pro vás pravděpodobně varianta dílců správnou volbou.

Dílce jsou také skvělou volbou pro rušné / vysoce zatěžované místnosti nebo místnosti, kde je nutné vypořádat se s vysokou mírou vlhkosti.

Pokud hledáte vinylovou podlahu s jednoduchým způsobem instalace, doporučujeme vám zvolit vinyl v plátech.

Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, nikdy nepokládejte novou vinylovou podlahu na starou a ujistěte se, že podklad je co možná nejhladší. Z tohoto důvodu většina odborníků doporučuje položit pod vinylovou podlahu překližku.

Před položením nové vinylové podlahy byste měli vždy nejprve odstranit veškeré koberce, linoleum či korkové krytiny.

Pro ideální výsledek se vždy ujistěte, že je podkladová vrstva dostatečně silná, suchá a neobsahuje žádné trhliny nebo výčnělky.

Seznámení se výhodami vinylových podlah

Nyní, když už víte více o tom, co je to vinylová podlaha, nabízí se ještě jedna otázka:

Čím je právě vinylová podlaha tak užitečná?

Vinylové podlahy mají oproti jakýmkoli jiným materiálům nespočet výhod. V této části se blíže podíváme na některé z hlavních důvodů, proč je vinyl tou správnou volbou.

Jsme přesvědčeni, že nakonec budete chtít sami vinylovou podlahu vyzkoušet.

Je cenově dostupná

Zejména pokud je nová podlaha jen jedním z mnoha projektů, kterými se chystáte vylepšit svou domácnost, víme, že je důležité pomoci vám najít řešení s nízkými náklady.

Vinylové podlahy jsou finančně mnohem dostupnější než dřevo, kámen či keramika.

Dnešní luxusní vinylové podlahy jsou však vyrobeny tak kvalitně, že mnozí ani nedokážou mezi těmito materiály rozeznat rozdíl.

Doporučujeme, abyste si prohlédli podlahové dílce se zkosenými hranami (V-Groove), jež nabízí ještě přirozenější vzhled.

Jednoduše nevidíme důvod, proč byste měli za podlahu platit víc, když vinyl nabízí stejně kvalitní řešení jako dražší podlahové materiály.

Snadno se instaluje

Ať už jste domácím kutilem nebo se zdá, že každý váš projekt na zlepšení domova skončí katastrofou, měli byste zvážit použití vinylové podlahy a zjistíte, jak je její instalace snadná.

Jednotlivé desky do sebe jednoduše zapadnou a zacvaknou se, čímž se vyhnete frustraci ze složité instalace.

Zejména pokud hodláte redukovat své náklady, spolehněte se na luxusní vinylové podlahy, které zvládnete sami instalovat i vy.

Nabízí bezpočet designových řešení

I když jsou dřevěné podlahy krásné, můžete rychle nabýt dojmu, že jste ve výběru designových možností omezeni.

To však není případ vinylových podlah.

Kromě vinylových desek, které napodobují vzhled dřevěných podlah s mnoha texturami, nabízíme také řešení imitující keramiku. Vyberte si z bílých, černých, hnědých a mnoha dalších variant.

Nenechte se při výběru vzhledu vašeho domova omezit nabídkou designů podlahy.

Je pohodlná

Víme, že se chcete ve svém domově cítit pohodlně.

Zejména v zimním období však může být pro chození po podlaze bosou nohou trochu chladno. Vinylová podlaha vás ale mrznout nenechá.

Velkou výhodou je fakt, že mnoho vinylových desek je vybaveno dodatečnou polstrovanou spodní vrstvou. Ta zaručuje obzvláště pohodlnou chůzi, jaké lze u keramických či dřevěných podlah těžko dosáhnout.

Pokud máte doma mladší členy rodiny, kteří občas uklouznou a upadnou, může jemnost podlahy mnohé změnit.

Navíc je toto pohodlí doplněno také vysokou odolností.

Je odolná vůči skvrnám

Máte doma děti, domácí mazlíčky nebo prostě jen nepořádného člena rodiny?

Pokud ano, víme, že to poslední, čím chcete trávit svůj čas, je neustálý úklid vašich nových podlah.

S vinylovou podlahou to nebude nutné. Je přirozeně odolná vůči skvrnám. Pokud budete jednat rychle, stačí jen skvrnu setřít.

Nebo se snad obáváte škrábanců? Pak jsou pro vás nejvhodnější variantou desky s dodatečnou vrstvou polyuretanu, která napomáhá zabránit poškrábání. Vaše podlaha by měla snadno ochránit vaší investici.

Je ekologická

Zejména v dnešní době všichni věnují větší pozornost vlastnímu dopadu na životní prostředí.

Naše vinylové desky jsou vyráběny s ohledem na budoucnost, neobsahují ftaláty a prošly přísným antibakteriálním testováním.

Při testu na těkavé organické sloučeniny (VOC) dosáhly hodnocení A+.

Je trvanlivá

Snad nejvýznamnější ze všech výhod vinylové podlahy je její celková trvanlivost.

Ať už podlahovou krytinu použijete v komerčním prostoru nebo doma, jsme schopni vám na naše vinylové podlahy nabídnout bezkonkurenční záruku.

Doporučujeme použít vinylové podlahy v místnostech náchylných k rozlití tekutin, jako je prádelna, koupelna nebo kuchyně.

Vinylová podlaha - kuchyně

Nezapomeňte, že pokud se rozhodnete pro systém desek, můžete v případě poškození vyměnit pouze jedinou desku. To znamená, že se při výskytu problému nemusíte strachovat o výměnu celé podlahy nebo nutnost zakrytí podlahy kobercem.

Možné nevýhody vinylových podlah

Pravdou je, že naše vinylové podlahy nemají příliš mnoho nevýhod.

Pokud však nechcete před samotnou instalací vinylové podlahy věnovat čas řádné přípravě podkladové vrstvy, můžete narazit na jisté potíže.

K těm může dojít z toho důvodu, že podkladová vrstva vykazuje přílišnou hrubost, obsahuje výčnělky a nerovnosti, které zapříčiní opotřebovávání vinylové podlahy. I když to bude nějakou dobu trvat, bez řádné přípravy podkladové vrstvy si časem můžete všimnout prohlubní a hrbolků, které se na vaší vinylové podlaze začnou objevovat.

V případě pochybností si nechte povrch raději připravit odborníkem.

Pokud je to možné, nevystavujte vinylové podlahy stálému přímému slunečnímu záření, což by mohlo vést ke změně barvy . Investujte do žaluzií a závěsů, abyste podlahu ochránili a zaručili si tak bezpečí a pohodlí vašeho domova.

Výhodou je, že investicí do luxusních, vysoce kvalitních vinylových podlah si od začátku zajistíte mnohem menší pravděpodobnost změny barevnosti vaší podlahy.

Jak udržovat vinylovou podlahu

Nyní, když už máte doma novou krásnou vinylovou podlahu, jistě chcete vědět, jak se o ni řádně starat.

Dobrou zprávou je, že vinylové podlahy nevyžadují intenzivní údržbu a díky své trvanlivosti a odolnosti vůči vodě pravděpodobně nebudete potřebovat řešit žádné větší opravy.

Přesto je dobré dodržovat pravidla zdravého rozumu.

Rozlitou vodu co nejrychleji setřete a nohy nábytku zespodu opatřete plstěnými podložkami, abyste zabránili jakémukoli poškrábání. Vzhledem k tomu, že guma a PVC nejsou příliš kompatibilním materiálem, nepoužívejte koberečky s gumovým obložením nebo nábytek s gumovými kolečky.

Když potřebujete přemístit nábytek, použijte kus látky, který pomůže zabránit poškození podlahy.

Jak udržovat vinylovou podlahu

Své podlahy můžete snadno udržovat pomocí mopu a vysavače, ale vyvarujte se voskování podlah, abyste je nepoškodili.

Bezpečným a efektivním čisticím prostředkem je jablečný ocet, přičemž kyselost octa proniká nečistotami, ale vaší vinylové podlaze neublíží. Pokud se rozhodnete pro prostředek zakoupený v obchodě, ujistěte se, že na podlahu použijete výhradně jemný čisticí prostředek.

Tento příspěvek zahrnuje několik dalších užitečných tipů, jak nejlépe udržovat vinylové podlahy ve špičkové kondici.

V každém případě víme, že si snadnost údržby zamilujete a zjistíte, že vinylové podlahy nevyžadují zdaleka tolik údržby a čištění, na jaké jste byli zvyklí při úklidu v minulosti.

Jste připraveni vyzkoušet výhody vinylové podlahy na vlastní kůži?

Tento článek vám nejen pomohl odpovědět na otázku „Co je to vinylová podlaha?“, ale také vám představil řadu výhod instalace vinylových podlah ve vašem domově.

Vinylové podlahy mohou být luxusní a přesto cenově dostupné, jsou vhodné do jakékoli místnosti v domácnosti a nabízejí nespočetné možnosti designového provedení. Bez ohledu na styl interiéru vašeho domova nebudete mít problém najít podlahu, která se k vám bude přesně hodit.

Neznamená to však, že vinylové podlahy jsou pro každého to pravé.

Možná vás tento článek dovedl k závěru, že vinylové podlahy nejsou tou nejvhodnější volbou pro váš současný domov.

To vůbec nevadí.

Nabízíme také mnoho jiných vhodných podlahových krytin, včetně dřevěných parket, palubek, laminátových podlah a řady dalších možností.

Obraťte se na nás pro více informací o kterémkoli z našich skvělých produktů. Rádi vám poradíme, jak vám můžeme pomoci proměnit vzhled vašeho domova dle vašich přání.