Do kterých prostor se hodí vinylová podlaha a z jakých důvodů se stala tak oblíbenou nejen v domácnostech, ale i kancelářích? Víme, proč si ji zvolit.

Odolný materiál

Provoz v domě je spojený s řadou nebezpečných činností. Ať už se jedná o to, že sem tam něco spadne na podlahu, nebo třeba se posunuje s nábytkem, i když jsou to například jen židle. Tyto nechtěné skutečnosti ohrožují stav podlahy. Proto je třeba se zaměřit na druh podlahy, která něco vydrží. Vinylová podlaha je odolná vůči oděru, rýpancům a rýhám, což je příjemné, protože tyto stavy k běžnému chodu domácnosti zkrátka patří. Mezi další klady vinylové podlahy patří rozhodně to, že je voděodolná. Takováto schopnost je k nezaplacení hned v několika místnostech bytu.

Praktický materiál

Vinylové podlahové krytiny jsou velmi oblíbené nejen pro jejich odolnost, ale také pro praktičnost. V tomto ohledu vynikají antistatickými a antibakteriálními vlastnostmi. Kromě toho jsou vinylové podlahy měkké na došlap, a tím velmi příjemné na chůzi. Některé jsou vhodné i na podlahové topení.

Vhodná podlaha pro všechny prostory

Jak už naznačují výše uvedené faktory, hodí se vinylová podlaha do všech prostor. Ať už se jedná o předsíň, kde se chodí v botech, kuchyň a koupelnu, kde je spousta vlhkosti, ale i o pracovnu, kde jezdí, nebo kde se posunuje židle u pracovního stolu. Mezi zátěžově nejnáročnější místnosti patří kuchyň, kde se mohou přihodit nejen různé rýpance, ale občas spadne i nějaký hrnec, talíř. Vedle toho také někdy ukápne nějaká ta kapka vody a spadnou části pokrmů, které se v kuchyni připravují. O cákance není nouze. Kromě toho bývá kuchyně nejvíce obývaným prostorem s největším pohybem v domácnosti. V obývacím pokoji oceníte především měkký došlap a teplý dojem z podlahy.

Vybrali jste si právě tuto podlahu? Možná budete potřebovat konzultaci s pokládkou. Rádi vám poradí naši odborníci.