Vinyl je podlahová krytina, kterou doporučují rodiče malých dětí a majitelé domácích mazlíčků.

Vinylová podlaha je už několik let jednou z nejoblíbenějších podlahových krytin pro své množství vynikajících vlastností. Je vhodná i do velmi frekventovaných prostor, protože je vysoce odolná, což platí zejména pro SPC vinyl. Je nejen mimořádně odolný, 100 % voděodolný a prakticky nesmrtelný, ale i skvěle vypadá. Původně byl navržený jako podlahová krytina pro komerční a veřejné prostory, kde je důležité nejen to, jak podlaha vypadá, ale i to, jak je odolná a funkční. Musí vydržet zátěž, umožnit co nejjednodušší údržbu a zároveň zkrášlit prostor.

Proč si vybrat vinylovou podlahu do domácnosti?

Vinylová podlaha se těší velké oblibě nejen díky své mimořádné praktičnosti. Samotné položení vinylu je velmi jednoduché a rychlé a to samé platí i pro jeho použití – je to voděodolná podlahová krytina nenáročná na údržbu, kterou je možné použít v obytných, komerčních a nebo v jakýchkoliv jiných prostorách bez toho, abyste se museli obávat poškození, nebo náročného odstraňování skvrn.

Jde o nenáročnou podlahovou krytinu ze které se dají skvrny lehce odstranit vlhkým hadříkem a zároveň je velmi odolná proti mechanickému poškození. Proto je vinyl oblíbený mezi rodiči malých dětí, majiteli domácích zvířat a všemi, kteří chtějí podlahovou krytinu, která je co nejodolnější, ale zároveň pěkná.

Jaký vinyl si vybrat?

Vinylové podlahy se liší podle typu, vzhledu, způsobu instalace, a dalších jiných vlastností, jako je odolnost, nebo životnost. Proto bychom při výběru měli věnovat pozornost i tloušťce, systému pokládky, třídě opotřebení a dalším vlastnostem, které mají významný vliv na to, jestli je konkrétní vinyl pro nás, resp. pro konkrétní místnost do které ho chceme umístit, vhodný.

Vinyl SPC je určitě ze všech ostatních vinylových podlah nejodolnější, protože je téměř nezničitelný a zároveň dokonale kopíruje vzhled přírodního dřeva, nebo kamene. Jde o dobrou volbu i do těch nejzatíženějších prostor.

Z čeho je vyrobený SPC vinyl?

SPC vinyl je jednoznačně nejodolnější, nejtrvalejší a nejstabilnější vinyl, protože je vyrobený ze směsi kamene a plastu. To nám napovídá i zkratka SPC, teda Stone Plastic Composite. Obsahuje 65 % kamene a 25 % plastu, do kterého se přidávají speciální přísady na stabilizaci. Díky tomu je SPC vinyl 4-krát stabilnější jako běžná vinylová podlaha a patří mezi nejpevnější a nejodolnější podlahové krytiny na trhu.

Jaké jsou výhody SPC vinylu?

• úplně voděodolný
• odolnost vůči mechanickému poškození, nárazu a skvrnám
• neuvěřitelná odolnost a dlouhá životnost
• velmi jednoduchá instalace
• vhodný i k pokládce na dlažbu a jiné podlahové krytiny
• možnost pokládky i na podlahy, které nejsou úplně rovné, a nebo na podlahy s nerovnostmi
• krásný vzhled přírodního dřeva a nebo kamene
• nevyžaduje žádnou speciální údržbu
• vhodný i na mimořádně namáhané povrchy
• vhodný pro podlahová vytápění

Ideální podlahová krytina pro majitele domácích mazlíčků

Tím, že SPC vinyl je mimořádně odolný vůči různým poškozením a nevyžaduje žádnou speciální údržbu, je určitě velmi dobrou volbou pro všechny majitele domácích zvířat. Máte psa, kočku a nebo jiné domácí zvíře? Potom určitě potřebujete takovou podlahu, která je nejodolnější, nejtrvalejší a která se rychle a snadno čistí – stačí jí jen otřít vlhkým hadříkem a skvrny jsou pryč. Z tohoto hlediska je SPC vinyl praktickou volbou, protože je vysoko odolný vůči špíně, poškození a v případě potřeby se dá rychle vyčistit.