Ať už se jedná o šedou, modrou a další studené barvy, budou vyvolávat pocity chladu. Pokud byste svému interiéru rádi dodali teplý tón, máme pro vás inspiraci.

Hřejivost dodají prvky dřeva

Mohou mezi vaše oblíbené barvy patřit modrá, šedá, zelená nebo třeba fialová, pak je třeba počítat, že výsledný dojem bude působit chladivě. Abyste dodali pokoji hřejivost, můžete zvolit prvky dřeva. Přitom máte několik možností. Můžete zvolit dřevěnou podlahu, ale také podlahu, která jen jako dřevěná bude vypadat.

Teplé a útulné designy

Útulnosti dodají teplé odstíny dřevěných designů. S těmito zemitými odstíny v propůjčíte interiéru dojem pohody a klidu. K tomu se vyplatí si pohrát také s doplňky v okrové, čokoládové a podobných teplých barvách. Vsaďte na sílu přírody a materiály, které z ní pocházejí: proutí, ratan, kamenina a podobně. Při vašem výběru vždy záleží, jestli si přejete spíše interiér ve tmavých barvách, nebo jestli byste rádi zkombinovali výraznou studenou se světlým designem dřeva.

Prvky dřeva ve vhodné podobě

Jak jsme již zmínili, můžete zvolit dřevěnou podlahu. Vždy ale záleží, pro kterou místnost je podlaha plánována. Tuto volbu je totiž třeba důkladně promyslet. Například do kuchyně je totiž lepší sáhnout po kvalitním laminu, nebo ještě lépe po vinylové podlaze. Ta totiž snese oděrky, dobře zvládá i stříkance na zemi a nějaké ty skvrny, které k provozu kuchyně zkrátka patří. Všechny uvedené materiály jsou k dispozici v řadě designů, od světlých, až po tmavé tak, abyste si mohli dobře vybrat. Díky nim se pak promění váš interiér ze studeného na teplý nebo obráceně, pokud tento dojem budete potřebovat vyvolat. Důležité také je, jestli můžete pod zvolený druh podlahy dávat podlahové topení. Tím se také posílí pocit tepla a pohody.

Pokud si nebudete jisti s výběrem, nechte si poradit od našich odborníků.