Výběr podlahy je vždy významným krokem, a proto se vždy vyplatí sledovat trendy. Ve vinylových podlahách je tím nejnovějším SPC vinyl. O co se jedná a co tato podlaha slibuje?

Co je to SPC vinyl

SPC vinyl se stává velmi populárním. O co se ale vlastně jedná? SPC představuje druh vinylové podlahy se zámkovým spojem, jejíž základ tvoří nosná SPC deska.

Výhody SPC vinylu

Proč sáhnout po SPC vinylové podlaze? Důvodů je hned několik. Kromě voděodolnosti jde i o tlumení zvuku kroků. Z hlediska údržby je velkým přínosem značná odolnost proti poškození ale i to, že nepodléhá roztažným silám. SPC vinyl je odolný vůči teplu. Značnou výhodou i usnadněním je to, že ji můžete položit na původní podlahu. Pokládka je jednodušší díky stabilnímu zámkovému spoji, který ji značně usnadňuje. SPC vinyl má pověst nejtrvanlivějšího, nejodolnějšího a nejstabilnějšího vinylu. Mnohé už napovídá zkratka SPC – stone plastic composite, což v překladu znamená kombinaci kamene a plastu. Na rozdíl od laminátových podlah vinylová podlaha nepotřebuje před pokládkou aklimatizaci. SPC podlahy jsou vhodné nejen do domácností, ale i do komerčních a průmyslových prostor. Pokládka SPC vinylu je relativně snadná, ale pokud s tím nemáte žádné zkušenosti, je lepší přenechat instalaci profesionálům.

Rigid vinyl

Rigid je SPC vinyl a protože rigid v překladu znamená pevný/tuhý, lze si snadno představit, o čem tyto materiály vypovídají. Tyto vinylové podlahy jsou velmi odolné, pevné, stabilní, ale také vodotěsné a rozměrově stálé. Nemají problém s teplotními výkyvy. Díky jejich vodotěsnosti je lze pokládat i v koupelně, kuchyni či technické místnosti. Pro snadnost pokládky a výše uvedené pozitivní vlastnosti, ke kterým se řadí i kvalita a vzhled, patří Rigid mezi často volené podlahové materiály.

Pošlete nám e-mail

Se všemi údaji bude zacházeno důvěrně a budou použity pouze pro interní evidenci a k ​​účelu, pro který byly poskytnuty. Vaše data budou pečlivě chráněna proti ztrátě, zneužití, neoprávněnému přístupu, zveřejnění, změně nebo zničení.