Laminátové podlahy mají tak trochu dotek lacinosti z dřívějších dob. To už dnes vůbec nemusí být pravda. Naopak se může jednat o velmi zajímavou variantu podlahy. Pojďme se podívat na to, na co se zaměřit.

Vývoj laminátových podlah se velmi změnil. Řada dnešních krytin s laminátem nabízí kromě funkčnosti i pohodlí. Tyto podlahy jsou krásné a dlouho vydrží. Jejich velký klad představuje také cenová dostupnost.

Jak se pozná kvalitní laminát

Když chcete vybrat kvalitní laminátovou podlahu, zaměřte se především na to, z čeho je vyrobena. Na trhu se můžete setkat se skutečně levnými lamináty. Ale tady se vyplatí opatrnost, protože byste své investice mohli brzy litovat. Tyto laciné produkty totiž bývají vyrobeny jen z dřevotřísky, potažené ochrannou vrstvou. A na výsledku je to vidět. V důsledku mírné vlhkosti se často laminát vyboulí.

Pokud chcete kvalitní laminátovou podlahu, hlídejte si, aby byla vyrobena z více vrstev. Základem je HDF jádro, nechybí laminátová vrstva a různé zpevňující vrstvy. Vrchní vrstva je zárukou pevnosti a je pod ní dekorativní vzor, o nosnost se stará střední vrstva, zatímco spodní zajišťuje tvarovou stálost. Kvalitní laminátové krytiny jsou odolné vůči škrábancům i vodě. Ideálně se laminátová podlaha pokládá jako plovoucí podlaha se „zámkovým“ systémem click.

Voděodolný laminát

Na trhu je i speciální voděodolný laminát. Ten je odolný nejen vůči kapkám vody a vylité tekutině, ale zvládá i poškrábání a jiné drobné oděrky. Osvědčil se hlavně v prostorách náročných na vlhkost, jako je koupelna a kuchyně.

Laminátové podlahy jsou k dispozici v imitacích dřevěných vzorů, ale také keramické dlažby a na své si přijdou i ti, kteří hledají pestrou krytinu do dětského pokoje.

Pokud si nejste jisti s výběrem, nebo se obáváte pokládky, zkonzultujte váš problém s našimi odborníky.