Když si pořizujeme bydlení, tak chceme, aby odpovídalo našim představám. To, co vytváří hřejivý dojem, je dřevo. Jaké máme možnosti, když chceme, aby podlaha měla právě tuto podobu?

Ať už máte moderní bydlení, nebo jste si zvolili třeba rustikální styl, můžete využít prvky dřeva. Jednou možností jsou dřevěné parkety, které s sebou ale nesou řadu rizik. Přestože jejich využití má i nesporné klady. A jaké jsou tedy možnosti?

Laminátové podlahy

Variantou je i to, že ze dřeva využijete pouze design a nebude se jednat o přírodní materiál. Zvolit můžete například právě laminátovou podlahu, která nabízí design třeba i v podobě imitace dřeva. V případě těchto podlah je třeba hlídat kvalitní provedení, aby nebylo jádro z dřevotřísky. Pak má horší vlastnosti. Moderní laminátové podlahy mají mnohem lepší funkce, dlouho vydrží a krásně vypadají.

Vinylové podlahy

Další možností jsou vinylové podlahy, které jsou navíc oproti těm laminátovým pocitově teplejší a odolnější vůči vlhkosti. Mají spoustu pozitivních vlastností a samozřejmě i designy v podobě různých variant dřeva. Vinylová podlaha může být lepená, ale také zámková neboli takzvaná plovoucí. Její pokládka je mnohem snazší a doporučuje se třeba i do koupelen nebo kuchyně, protože jí nevadí kapky vody.

Dřevěné podlahy

A pak je tu samotná krása přírody. Dřevěné parkety. Jsou nádherné, voňavé, ale nesou si s sebou i některá negativa, jako je třeba větší péče. Klasické parkety se musí pravidelně ošetřovat a voda je jejich zapřisáhlý nepřítel. Vybírat si můžete z klasických parket, ale také o trochu dražší již povrchově upravené podlahy. Ty zase nevyžadují takovou časovou náročnost při montáži. I pokládka je jednodušší. Tím se cena vlastně vyrovnává.

Možností, jak vykouzlit hřejivý domov je spousta a záleží jen na vás, kterou z variant si zvolíte. Nevíte si s výběrem podlahy rady? Nechte si poradit od našich odborníků.