Kromě dřevěných podlahových krytin, různých vinylů a keramiky máme na trhu k dispozici i jiné zajímavé možnosti. Poslední dobou domovy čím dál častěji zdobí korek, a to v moderní, ještě promyšlenější verzi a s velkým výběrem různých dekorů, které se postarají o unikátní a originální vzhled prostor.

Atraktivní dekory jsou jen jednou z mnoha všech skvělých výhod, které korek nabízí. Korková podlahová krytina totiž poskytuje skutečně výjimečný komfort při chůzi. Kromě toho je korek přírodní materiál, a zaručí tudíž příjemné bydlení a lepší kvalitu vzduchu v prostoru. Podlahové krytiny z korku jsou vyrobeny v souladu s nejvyššími standardy, různé certifikáty pak dokazují, že neobsahují škodlivé chemické látky. V případě, že byste chtěli prostory vybavit funkčně, ale zároveň lpíte i na estetickém vzhledu a pohodlí, jsou pro Vás podlahové krytiny z korku jako dělané. Zajistíte si jimi útulné bydlení.

Korek je trvanlivý a odolný, s dlouhou životností

Hledáte-li podlahovou krytinu do kuchyně, obývacího pokoje či jiných obytných prostor ve Vašem bytě, rozhodně se vyplatí popřemýšlet o podlahových krytinách vyrobených z korku. Ty ostatně velmi dobře fungují i ve více namáhaných prostorách, jelikož jde o trvanlivý a odolný materiál s dlouhou životností. Korek totiž velmi dobře tlumí nárazy předmětů o zem, díky čemuž se tolik neničí a existuje také větší pravděpodobnost, že předměty, které spadnou na tuto podlahu, zůstanou celé a nepoškozené. Díky tomu můžete podlahovou krytinu z korku bez problémů používat řadu let, přičemž zůstane přesně taková, jako byla ve chvíli, kdy jste ji položili.

Pro pohodlnější a příjemnější chůzi

Při výběru podlahové krytiny je velmi důležité, jaký pocit nám při chůzi poskytuje. Pokud nemáte rádi chladnou podlahu a při pomyšlení na keramiku, beton a podobné materiály Vám naskakuje husí kůže, budete z podlahových krytin Wicanders, vyrobených z korku, dozajista nadšeni. Korek je totiž přírodní izolátor, a kromě toho poskytuje i velké pohodlí při chůzi, jelikož není příliš tvrdý – podlahová krytina z korku je totiž o něco měkčí než laminát, a zároveň pevnější než koberec. Proto nám poskytuje velmi dobrou stabilitu při chůzi.

Chůze po velmi tvrdé podlaze pro naše nohy, paty a páteř není moc zdravá, daleko lepší je zvolit takovou podlahovou krytinu, která svou měkkostí ztlumí naše kroky a zajistí nám příjemnější pocit během chůze. To obzvláště platí pro kuchyni, jelikož během vaření a vykonávání domácích povinností obvykle delší dobu stojíme u kuchyňského pultu. Pokud Vás přitom bolí nohy nebo v kříži, je to možná právě z důvodu příliš tvrdé podlahy. V takovém případě je načase ji vyměnit, přičemž se Vám rozhodně vyplatí vzít v potaz i korek. Korek svou měkkostí totiž poskytuje vynikající podklad pro Vaše nohy.

Jaký má podlahová krytina vliv na zdravé bydlení?

Každý z nás si přeje příjemné a zdravé prostředí k bydlení, na což mají velký vliv také materiály, s nimiž zařizujeme svůj byt. Z tohoto důvodu je každopádně důležité vybavit svůj byt co nejpřírodnějšími materiály, které neobsahují příliš mnoho chemických ani jiných škodlivých látek, které by mohly neblaze ovlivňovat náš stav.

Korek je v tomto ohledu velmi zdravou volbou. Podlahové krytiny z korku Wicanders byly několikrát testovány a je dokázáno, že jsou nejen bezpečné, ale mají i dobrý vliv na kvalitu vzduchu v prostoru. Díky tomu jsou vhodné k použití ve školách, školkách a nemocnicích. Korek je tedy přírodní materiál, který má dobrý vliv na zdravé bydlení, zároveň jde i o ekologický materiál, jehož výroba je udržitelná a šetrná k životnímu prostředí. Korek se totiž získává z kůry korkového dubu, během čehož se strom nekácí ani nepoškodí – kůra totiž vyroste znovu.

Podlahová krytina z korku je praktická volba pro krásnější prostor

Proč zvolit právě korek? Jak vypadají podlahové krytiny z korku a jaké jsou jejich přednosti? Korek je k dostání v různých variantách, resp. dekorech, které se bezpochyby postarají o unikátní vzhled prostor, a zároveň jde o mimořádně praktickou podlahovou krytinu s mnoha výhodami:

 • chůze po korku je příjemná, pohodlná a velmi tichá,
 • korek velmi dobře absorbuje zvuky, proto na něm kroky budou daleko méně rezonovat než při chůzi po laminátu či jiných podlahových krytinách,
 • je příjemná na dotek a pro bosou chůzi,
 • jde o přírodní izolátor, takže Vám při chůzi po něm nebude zima na nohy, a navíc si na korkové podlaze mohou bez obav hrát i děti,
 • podlahová krytina z korku je vhodná i pro podlahové vytápění,
 • jde o mimořádně trvanlivou podlahovou krytinu,
 • je dobře odolná vůči různým poškozením, jelikož předměty spadlé na zem na ní nezanechávají žádné stopy,
 • vyznačuje se velmi dlouhou životností, řadu let si zachová svůj původní vzhled,
 • velmi snadno se udržuje,
 • zaručí zdravé bydlení a kvalitní vzduch v místnosti,
 • umožňuje měkké a zároveň stabilní našlapování,
 • dá se použít v kuchyni, obýváku, ložnici, kanceláři a všech dalších prostorách,
 • z důvodu vysoké odolnosti je vhodná i do velmi zatížených prostor,
 • k dispozici je mnoho moderních dekorů, které Vám umožňují přizpůsobit vzhled prostoru svému vkusu a přáním,
 • kromě přírodního vzhledu korku máte na výběr i z podlahových krytin z korku se vzhledem dřeva či jiných materiálů.

Podlahové krytiny z korku Wicanders – kvalita, která Vás přesvědčí

Wicanders vyrábí velmi rozmanité a kvalitní podlahové krytiny z korku, které jsou k dostání i v Česku. Hlavním vodítkem při jejich výrobě je to, aby s nimi jejich uživatelé byli co nejspokojenější. Z tohoto důvodu se maximálně snaží, aby jejich podlahové krytiny byly uživatelsky co nejpříjemnější a aby zajistily co nejzdravější, nejpohodlnější a nejpříjemnější bydlení. Využívají přitom přírodní vlastnosti korku a vylepší je moderními postupy a technologiemi. Výsledkem jsou vynikající podlahové krytiny z korku, jejichž kvalita si určitě získá i ty nejnáročnější uživatele.