Vinylové podlahy jsou v poslední době velmi populární. Krásně vypadají, nestojí mnoho a nezanedbatelnou výhodou je i snadná údržba. Co je nového v oblasti vinylových podlah?

Co jsou to vinylové podlahy

Vinylové podlahy se skládají ze syntetických materiálů (skleněná vlákna, PVC vinyl, změkčovadla). Protože mají několik vrstev se silným jádrem, jsou velmi bytelné a zároveň se po nich pohodlně chodí. Vzhled může imitovat kámen, dlažbu, ale i dřevo a vypadá velmi luxusně. Zároveň jsou vinylové podlahy nabízené za rozumnou cenu.

Výhody vinylových podlah

Nejenže skvěle vypadají, ale nabízejí také další benefity. Co je pro podlahu velmi důležité je to, že jsou příjemné na dotek, mají výbornou tepelnou vodivost a minimální tepelný odpor. Toho se využívá v kombinaci s podlahovým topením. Vinylové podlahy nabízejí dobrý komfort při chůzi naboso, protože jsou příjemné a působí teple. Na rozdíl od dřevěných podlah nejsou hlučné. Další jejich prospěšnou vlastností je i odolnost, takže se skvěle hodí třeba do kuchyně, která je náročná na různé skvrny a poškození při pádu náčiní. Zároveň jsou protiskluzové.
Také v případě trvanlivosti můžeme tuto podlahu velmi dobře ocenit.

Praktická pokládka

Značně populární z hlediska praktičnosti jsou zámkové neboli plovoucí podlahy. Jejich pokládka je totiž velmi snadná. Lamely se snadno zacvaknou a může je poskládat i naprostý laik. Stejně snadná je i případná výměna.

Důraz na ekologii

Také ekologické hledisko je v dnešní době stále významnější. Klade se důraz na vinylové desky bez ftalátů. Tyto látky totiž ohrožují lidské zdraví i životní prostředí. A takové věci zkrátka doma nechceme. Vinylové podlahy procházejí třeba i antibakteriálním testováním, jsou antistatické a nejsou toxické. V neposlední řadě má obrovský význam také jejich 100% recyklovatelnost.

Zaujaly vás vinylové podlahy? Pokud máte další dotazy, obraťte se na naše specialisty.