Vybírat vhodnou podlahu do rodinného domu není snadné. Abychom vám rozhodování trochu usnadnili, máme pro vás několik tipů, které se vyplatí zvážit.

Kam je podlaha určena

Každý prostor má svá specifika. Jiné vlastnosti požadujeme od předsíně, jiné požadavky máme na kuchyň, jiné na ložnici a obývací pokoj. Od ložnice a obývacího pokoje očekáváte teplou podlahu, po které se navíc příjemně našlapuje. Tyto předpoklady výborně splňuje vinylová podlaha, která se v lepené verzi dá velmi dobře kombinovat i s podlahovým topením.

Kuchyň a koupelna jsou prostory náročné na vlhkost a různé skvrny. V případě kuchyně mohou hrozit i drobné škrábance. I tady se hodí vinylová podlaha, která je velmi odolná. Podobně je na tom i voděodolný laminát se svými odlišnými vlastnostmi, než je u laminátu obvyklé. I on snese drobné oděrky.

Přírodní nebo syntetický materiál

Pro někoho je důležité, aby prostor vynikal přírodními materiály a dýchal jejich čistotou. Můžete si pořídit kámen, dlažbu, ale stejného výsledku můžete dosáhnout i jinak. Dnešní imitace různých materiálů mezi vinylovými podlahami jsou tak věrné, že rozdíl víceméně nepoznáte. Samozřejmě pak je tu i možnost, že máte rádi tradice a třeba zvuk a vůni dřeva, pak si pořídíte dřevěnou podlahu.

Požadavky na design

Když budete volit podlahu, velmi dobře vypadá, když je ve stejných tónech. Pokud má každá podlaha jinou podobu, prostor se tříští a nevypadá pak tolik harmonicky.

Ať už přírodní materiál, nebo ten syntetický, v nabídce máme spoustu různých barevných (imitace kamene, dlažby, dřeva, i dřevěné podlahy samotné) designů, ze kterých si určitě vyberete a nebudete přitom muset snižovat z požadavků na kvalitu.

Stále si nejste jisti, která podlaha bude vhodná pro váš rodinný dům? Poraďte se s našimi odborníky, kteří jsou vám k dispozici.