Pokud jste ve fázi renovace vašeho domova, anebo ve fázi tvoření úplně nového bytu či domu, pravděpodobně máte mnoho otázek týkajících se výběru správné podlahové krytiny. Toto je konec konců důležité rozhodnutí, protože ovlivňuje finální vzhled místnosti a její pohodlí. Jaké materiály jsou odolné vůči nerozvážnosti a hře dětí? Která podlahová krytina je nejvhodnější do obývacího pokoje, vytváří příjemný pocit a vypadá esteticky? Může být místnost dodatečně odhlučněná díky instalaci podlahové krytiny? Nabídka na trhu je veliká, proto jsme pro vás připravili několik důležitých rad, které vám pomohou stvořit váš vysněný domov! Mějte na paměti, že nejlevnější alternativa není vždy tou nejlepší, protože vyžaduje předčasnou renovaci nebo dokonce výměnu podlahové krytiny. Navrhujeme, abyste svá přání a představy probrali s našimi odborníky, kteří pro váš vysněný domov doporučí pouze produkty nejvyšší kvality. Společnost Alpod vám zaručuje technologicky propracované podlahové krytiny, takže jejich navržení a provedení přenecháme našim zkušeným mistrům, kteří navrhují perfektní podlahové krytiny pro váš vysněný domov.

Vždy aktuální parkety

Parkety jsou považovány za klasické, vždy aktuální řešení, které vás nikdy nezklame. V posledních letech jsme sledovali vývoj různých moderních a technologicky sofistikovaných umělých materiálů na trhu, ale parkety jsou stále považovány za nejexkluzivnější podlahové krytiny. Díky své dlouhé životnosti a širokému využití jsou skvělou volbou pro všechny milovníky klasiky a dokonalosti. Esteticky se přizpůsobí každému domácímu designu, přitom si zachovávají svůj vzhled a funkčnost po mnoho let.

Parkety jsou vyrobené ze dřeva, přírodního materiálu, který ještě více zdůrazní teplo a intimitu vašeho domova.

Ořech

Prohlédněte si naši nabídku trojvrstvých parket

Doporučujeme, abyste se před výběrem druhu a stylu parket poradili s naším zkušeným personálem, který se postará o vaši kvalitní zákaznickou zkušenost. Je dobré si předem připravit informace o tom, kde se bude podlahová krytina pokládat, a my Vám poradíme, jaký druh parket je pro tento prostor nejvhodnější.

Je důležité seznámit se s výhodami a nevýhodami různých druhů dřeva. Pro zatěžovanější a světlejší obytné prostory doporučujeme tvrdší druhy dřeva, například dub, akát a ořech. Nejcitlivějšími druhy jsou smrk, kaštan, hruška, olše, javor evropský a buk. V průběhu času dřevo mění barvu, takže je vhodnější volit světlejší odstíny, které věkem nevyblednou.

Je také důležité vědět, že parkety nejsou vhodné do vlhkých a mokrých místností a na vnější použití. Lze je použít ve všech obytných prostorách, zpravidla se jim vyhýbáme v místnostech s velmi těžkými kusy nábytku a možným bodovým zatížením. Zároveň je důležité znát svůj přibližný rozpočet, co se týče podlahových krytin, protože parkety jsou považovány za jednu z dražších podlahových krytin.

Parkety jsou obecně skvělou volbou do místností, jako je ložnice, obývací pokoj, dětský pokoj a chodba, je důležité, aby v těchto místnostech nebylo příliš mnoho vlhkosti. Je to vynikající volba, protože v případě poškození může být parketa přebroušená a přelakovaná či přeolejovaná. V případě obnovy již nainstalovaných parket může podlahová krytina ztratit základní mechanické opracování (kartáčování, broušení, příčný řez,..)

Laminátová podlaha – výhodná alternativa

V současnosti jsou laminátové podlahy velmi rozšířenou podlahovou krytinou a velmi populární alternativou k parketám, a to díky dobré ceně a vizuální nápodobě vzhledu parket. Je pevná a odolná, umožňuje rychlou a jednoduchou pokládku bez nutnosti použití lepidla. Podle všeobecných instalačních podmínek může být nainstalovaná také na stávající podlahovou krytinu. Laminátová podlaha překvapivě není tak citlivá jako parkety, proto ji doporučujeme nainstalovat do prostor, ve kterých často chodíte v obuvi, například v kanceláři. Velkou výhodou laminátových podlah je skutečnost, že v případě poškození je lehké je vyměnit (lze vyměnit pouze jednu laminátovou lamelu).

Kromě toho je laminátová podlaha citlivá na vodu, proto by se neměla pokládat do vlhkých prostor. Na trhu najdete také voděodolné produkty, které jsou vhodné i do koupelen. Pokud však očekáváte dlouhodobou bezproblémovou životnost, může být lepší se této možnosti vyhnout. Životnost laminátové podlahy je výrazně kratší než v případě parket.

Doporučuje se do místností se zabudovaným podlahovým vytápěním, protože má dobrou tepelnou vodivost.

Díky své lehké instalaci, příznivé ceně a odolnosti představují laminátové podlahy, zejména ty, které mají téměř stejný vzhled jako dřevěné parkety, rostoucí konkurenci parketám.

Dub Luzern

Laminátová podlaha představuje vynikající výběr pro Váš dům snů

PVC vinyl – chameleon mezi podlahovými krytinami

Vinylové podlahové krytiny jsou považovány za nejoblíbenější typ podlahových krytin v Česku, protože nabízejí široký výběr dekorů, vzorů a imitací materiálů, od vzhledu dřevěných podlah po imitace kamene.

Tento druh podlahové krytiny z PVC je mimořádně odolný proti opotřebení a znečištění a zároveň se velmi snadno udržuje. Je vhodný pro různé typy pokojů, od apartmánů, přes kanceláře a restaurace, po hotely a obchody.

Umožňuje snadnou instalaci a nespočetné množství kreativních dekorů, takže je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí kombinovat podlahu s různými povrchovými úpravami.

Vinyl je extrémně odolný proti opotřebení, takže je vhodný do místností, v nichž se vyskytuje velké množství lidí nebo předmětů, ale nesnese velké teplotní změny, proto není správnou volbou pro vnější stranu vašeho domu.

Ořech La Paz

Vinyl je ideální podlahová krytina pro osoby, které trpí alergiemi

Nyní víte, který typ podlahových krytin nejlépe odpovídá vašim přáním, ideovému designu a potřebám vašeho domova. Více informací vám samozřejmě poskytnou zkušení profesionální konzultanti, kteří se postarají o to, abyste si vybrali bezchybnou a odolnou podlahovou krytinu. Chcete-li vyzkoušet vizuální prezentaci budoucího vzhledu Vašeho pokoje, vyzkoušejte ještě před návštěvou nejbližšího podlahového centra možnosti aplikace Floor Designer, která Vám umožňuje zobrazit vybranou podlahovou krytinu ve Vašem vlastním prostoru. Aplikace Floor Designer zjednodušuje proces nákupu a tím celý zážitek dělá ještě příjemnějším! Naší oblíbenou funkcí tohoto nástroje je to, že můžete okamžitě sdílet svůj nápad se svými přáteli, kteří vám určitě přispějí svými užitečnými radami!