Nová podlaha je něčím, co by mělo vydržet po řadu let. Aby vše dobře dopadlo, potřebuje podlaha dobrou přípravu podkladu. Poradíme vám, co je třeba připravit.

Pokud bychom při přípravě podkladu na něco zapomněli nebo provedli nesprávně, nemusel by výsledek dopadnout podle našich představ. Také by se podlaha mohla trochu prodražit. Na co se zaměřit?

Důkladná příprava podkladu

Ať už renovujete nebo pokládáte dřevěnou podlahu novou, potřebujete vytvořit kvalitní základ. Starou podlahu nejspíš bude potřeba odstranit. Výsledkem by měl být zcela rovný a pevný podklad bez nečistot a mastnoty. Kromě toho by se neměly objevovat trhliny a je potřeba zkontrolovat zbytkovou vlhkost. Ta je důležitá hlavně v případě nových podkladů. Tato vlhkost by totiž mohla vést k jejich poškození, což by se projevilo plísní, deformací a dalším poškozením podlahy. Proto je tento krok zcela nezbytný. Podklad v podobě anhydritového povrchu a dalších variant je důležité přebrousit a vyrovnat.

Jak zajistit rovnost podlahy

Způsobů, jak zajistit rovnost podlahy je několik. První variantu představuje využití betonové směsi. Tímto postupem se zakryjí trhliny a díky němu bude podklad zcela rovný. Je potřeba, aby beton naprosto vyschl, což trvá několik dnů. Riziko mohou představovat trhliny. Vyrovnání plochy také můžete vytvořit využitím samonivelační podlahové hmoty, kterou rozetřete a necháte ztuhnout. Během chvíle můžete položit podlahu.

Třetí možnost je vhodná pro starší domy a dřevostavby. Uplatňuje se při ní suché vyrovnání podkladu prostřednictvím suchého zásypu a podlahových prken. Tento postup je vhodný pro svou tepelnou a zvukovou izolaci. Kromě toho je i rychlý.

Abyste byli s výsledkem spokojeni a celková podoba vypadala dobře, je třeba, aby podklad zkontroloval odborník. S případnými dotazy týkajícími se pokládky a výběru se obraťte na naše pracovníky.