Když vybíráte podlahu, je třeba si na její výběr vyhradit dostatek času. Podlaha by měla vydržet mnoho let a vytváří významnou součást prostoru. Máme pro Vás osm důvodů, proč si vybrat právě dřevěné podlahy.

1. Příjemná na dotek

Jedním z důležitých hledisek je vnímání podlahy smysly. A to v případě dřevěné podlahy představuje jedno z nejvýznamnějších pozitiv. Při dobrém provedení cítíme velmi příjemný kontakt, a to v člověku vyvolává až luxusní efekt.

2. Vytváří pocit tepla

Dřevěné podlahy vytvářejí příjemný dojem, který vyvolává pocit tepla. A hřejivost má obrovský význam. Místa, která vynikají hřejivým komfortem, působí mnohem lépe.

3. Dlouhá životnost

Dřevo není levnou surovinou, ale ve skutečnosti se více než vyplatí. Dřevěná podlahová krytina totiž představuje sázku na spolehlivost a nadčasovost. Při odpovídající péči vydrží tento druh podlahy skutečně dlouho.

4. Snadná renovace

Pokud se stane, že se na podlaze objeví nějaké ty vady na kráse, poměrně snadno ji můžete renovovat. Z jedné podlahy se pak budete moci těšit dlouho.

5. Velký výběr

Dřevěných podlah je velmi mnoho druhů. Nabízí množství dřevěných vzorů a barev. Oblíbené jsou především dubové a bukové parkety. Volit můžete ale i jiná dřeva, jako je třeba ořech, jasan nebo borovice. Když se rozhodnete pro parkety, můžete využít jejich variability, dají se totiž skládat do různých vzorů (vzor písmene „V“, rybí kost).

6. Vhodná pro alergiky

Alergie trápí stále více lidí, jedná se o jednu z civilizačních nemocí. A tak je třeba přemýšlet nad tím, jak pro ně vytvořit co nejlepší podmínky. A podlaha hraje významnou roli. Dobře ošetřené dřevo odpuzuje alergeny, roztoče, prach, a tím přispívá ke zdravému domácímu prostředí.

7. Šetrná ke kloubům

Říká se, že díky své pružnosti je tento druh podlahy šetrný ke kloubům. A to je velmi zajímavé hledisko. Ulevit pohybovému aparátu se vždy vyplatí.

8. Ladí ke všemu

Dřevěné podlahy můžete kombinovat s různými styly interiérů. Hodí se ke klasickému, modernímu i vintage vzhledu. Dřevěná podlaha se výborně uplatní nejen v bytových ale i ve veřejných prostorech, jako jsou restaurace, kavárny, hotely. Zatížení jí totiž nevadí.

Pošlete nám e-mail

Se všemi údaji bude zacházeno důvěrně a budou použity pouze pro interní evidenci a k ​​účelu, pro který byly poskytnuty. Vaše data budou pečlivě chráněna proti ztrátě, zneužití, neoprávněnému přístupu, zveřejnění, změně nebo zničení.